70 lat OSP Gorłówko

W dniu 19.08.2017 o godzinie trzynastej rozpoczęły się obchody 70 lecia OSP Gorłówko. Początek był pod naszą remiza i zaczął się od zbiórki i syreny a następnie w kolumnie pojazdów strażackich z OSP Gorłówka, OSP Grabnik, OSP Skomack Wielki, OSP Stare Juchy udaliśmy się do wsi Połom gdzie czekało na nas OSP Świętajno. Z tamtont udaliśmy się do wsi Gorłówka gdzie o godzinie czternastej za naszym sztandarem na plac wmaszerowali strażacy po czym odbyła się msza polowa przeprowadzona przez proboszcza parafii ze Starych Juch. Po mszy odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień, odznaczeń i gratulacji dla druhów z naszej gminy oraz dla świętującej OSP Gorłówka które wręczali jej prezes, wójt gminy Stare Juchy i zastępca komendanta KP PSP w Ełku. Nie zabrakło oczywiście toru. Po części oficjalnej za remizą odbyło się spotkanie integracyjne dla wszystkich druhów z naszej gminy i jej mieszkańców podczas którego były prowadzone zabawy dla dzieci o tematyce pożarniczej a starszym przy stołach do pużnego wieczora przygrywał zespół który zagrzewał ludzi do tańca mimo padającego deszczu. Gratulujemy OSP Gorłówka w ich jubileuszu i życzymy tyle powrotów co wyjazdów.